Головна сторiнка
Адмiнiстрацiя
Педагогiчний колектив
Символи гімназії
Самоврядування
Мiжнародна дiяльнiсть
Співробітництво з ВНЗ
Нашi досягнення
Вчителям
Семінари, конференції, виступи
Для учнiв
Для батькiв
Вступ до гiмназiї
Фінансовий звіт
Позакласна та виховна робота
Патріотичне виховання
Психологічна та соціальна робота
Галерея
Учні про гімназію
Адреса гiмназiї
Мапа сайту

ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Національний університет біоресурсів і природокористування

21 лютого 2019 року учні 10-ого класу відвідали з екскурсією військову кафедру Національного університету біоресурсів і природокористування, де вони ознайомилися з озброєнням Сухопутних військ України, провели залікову стрільбу з малокаліберної гвинтівки та у відділенні підготовки спец.призначенців, отримали початкові навички у володінні нунчаками та метанні ножів.

Фоторепортаж


Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут

16 лютого 2019 року учні 10-х класів відвідали військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут. З вступним словом до майбутніх абітурієнтів звернувся заступник начальника інституту полковник Сілко О.В., який розповів про навчальний заклад якому в минулому році виповнилося 100 років, провсуп до навчання та випуск офіцерів для Збройних Сил України.

Фоторепортаж

Афганські спогади ветерана

14 лютого 2019 р. з нагоди 30-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану пройшла зустріч ветерана Афганської війни, учасника бойових дій 1986-1988 років, кавалера медалі «За відвагу» Гармашова Павла Миколайовича з учнями 10-В класу. Майже два роки знаходження на цій невиправданій війні залишилися в його пам’яті на все життя. Головною причиною війни стало іноземне втручання в афганську внутрішньополітичну кризу, який був наслідком боротьби за владу між урядом Афганістану і численними збройними формуваннями афганських моджахедів (душманів).

Війна в Афганістані призвела до численних жертв, розтратила величезні матеріальні ресурси, дестабілізувала положення в Центральній Азії, сприяла посиленню ісламу в політиці, активізації дій ісламського фундаменталізму і міжнародного тероризму. Головний висновок, зроблений з афганської війни, полягає в тому, що політичні, в основі своїй, проблеми неможливо вирішити військовими методами.

ФоторепортажНаціональний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

26 січня 2019 року учні нашої гімназії, з вчителем предмету "Захист Вітчизни", відвідали інститут спеціального зв'язку та захисту інформаціх Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського". Учням розповіли, як можна стати курсантами інституту, показали навчальні аудиторії, технічні прилади, телефонні станції за допомогою яких проходять навчання курсанти.

Учні отримали професійну інформацію про ІТ-технології, кібербезпеку та захист інформації.

Фоторепортаж
Зустріч з курсантами

11 грудня 2018 р. у рамках профорієнтаційної роботи курсанти 4 курсу Інституту Спеціального Зв’язку та Захисту Інформації провели агітаційну роботу з учнями 10-11 класів до вступу до їхнього навчального закладу. Курсанти цікаво розповіли про своє навчання та життя, про свої майбутні спеціальності, переваги навчання та перспективи отримання сучасної затребуваної професії.

Фоторепортаж


До Дня Збройних Сил України

6 грудня 2018 р. у гімназії спортивно-військовим заходом для учнів 10-11 класів було відзначено загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців. Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Доблесть і честь солдатів і офіцерів - в цьому справжня сила будь-якої армії та українські військовослужбовці зберегли все це і примножили. Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність далеко не порожній звук.

Фоторепортаж

Нескорені. Урок сили, волі та мужності

«Слава Україні! Героям слава!» - саме із цього нового з 2018 р. офіційного привітання розпочалася зустріч учнів 10-11 класів з учасниками АТО, капітаном команди «Ігор нескорених -2018» Ильницьким Сергієм та його сином, випускником нашої гімназії 2009 р. Ільницьким Владом.

В іграх, заснованих принцом Гаррі, беруть участь військовослужбовці, які були поранені, отримали травми, захворювання під час несення служби тощо. «Invictus» з латини означає «непереможний», «незламний» або «нескорений».

Коли у 2014 році на сході почалася війна, вибір піти чи не піти перед Сергієм не стояв. Він все життя був військовим. На фронті Сергій отримав закриту черепно-мозкову травму та численні травми обличчя внаслідок контузії, яка врешті спричинили інвалідність. Втім, наслідки поранення не зупинили чоловіка, а навпаки — спонукали повернутись до активних занять спортом (в юності він отримав звання майстра спорту з веслування на байдарці) та, як і колись в армії, бути прикладом для інших військовослужбовців.

Ігри Нескорених для Сергія — більше, ніж просто змагання. Він сподівається, що участь української збірної в Іграх ще раз нагадає світу про війну, яка триває в Україні та продовжує забирати життя та здоров’я багатьох українців.

Чоловік також вірить, що змагання надихнуть ще більше військовослужбовців з пораненням повертатись до спорту або починати заняття. За словами Сергія, Ігри Нескорених показали багато прикладів, коли учасники з серйозними травмами не лише демонстрували високі результати, а навіть перевершували досягнення, які мали до поранення.

ФоторепортажПатріот 2018

Натисни для збiльшення

3-5 жовтня 2018 р. на базі військової частини у Ново-Петрівцях відбулася військово-спортивна гра для юнаків-допризовників «Патріот-2018».

Учні нашої гімназії разом з учнями ЗНЗ № 225 представляли єдину команду, яку готував вчитель захисту Вітчизни Ніканоров К.М.

Під час перебування на території військової частини учні ознайомились із побутом та озброєнням Національної Гвардії України та прийняли участь у військово-спортивних змаганнях. Серед одинадцяти команд Оболонського району наша команда виборола 2 місце. Так тримати!

Фоторепортаж«Відважні» - серед переможців!

26 квітня 2018 р. відбувся районний етап тестових випробувань для старшокласників «Сокіл Джура». Серед випробувань були – практичні навички з допомоги постраждалому, краєзнавчий тест «Історія козацтва Київщини», гра «Лазертаг», перетягування канату, згинання та розгинання рук в упорі на кількість разів.

Команда НВК № 143 «Відважні» з честю представила наших учнів на національно - патріотичному вишкілі школярів Оболонського району та зайняла на них 2 місце.

Країні потрібні міцні та звитяжні,

Боротись готова команда «Відважні»!

Готували команду вчителі предмету Захист Вітчизни Морозова О.С. та Ніканоров К.М.

ФоторепортажДень української писемності та мови!

9 листопада 2017 р. Україна відзначає велике свято — День української писемності та мови, запроваджене Указом Президента України у 1997 році. Святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова.

Мелодійна, ніжна, солов’їна — не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову. Сьогодні нею розмовляють близько 45 мільйонів людей і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

Як сказав великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко, «мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас!

ФоторепортажРайонний конкурс «Берегиня Покрова козацький рід оберіга».

18 жовтня 2017 р. в приміщені ЦТДЮ відбувся районний конкурс серед юнаків старших класів загальноосвітніх навчальних закладів Оболонського району, де НВК гімназія №143 посіла І місце.

Вітаємо Замятіна Андрія учня 9-В класу з перемогою!

Фоторепортаж

День захисника України. Вітання бійців АТО старшокласниками гімназії №143.

13 жовтня 2017 р. до шпиталю завітали старшокласники гімназії №143 щоб привітати захисників зі святом. Прийшли і діти, і їх класні керівники, бо знають, що війна ця не тільки на Сході, вона продовжується і тут у шпиталі. І саме тут потребують підтримки наші зранені герої - захисники.

Невеличка концертна програма порадувала й зворушила бійців - вони сміялися з гуморесок, котрі читали Сітнікова Ліза й Шевченко Сергій, підспівували знайомі мелодії, які для них виконували Гнасевич Євген, Кучеренко Настя, Лєдовских Настя та Замятін Андрій, і принишкло зітхали, проживаючи щось своє потаємне, коли Щонхор Катя дарувала власну поезію...

Фоторепортаж
Єдиний урок присвячений Дню захисника України «Захисник Вітчизни – гордість народу, відвага, мужність, честь».

13 жовтня 2017 р. до Дня захисника України та з метою формування національно-патріотичного виховання молоді та розуміння в учнів таких понять як «єдність» і « цілісність», «герой», «патріот» держави, громадські якості; почуття поваги до захисників Вітчизни, виховання справжніх патріотів держави був проведений урок мужності: «Захисник Вітчизни – гордість народу, відвага, мужність, честь» на який були запрошені гості - бійці АТО.

Фоторепортаж
Перший урок: "Україна - європейська держава"

Перше вересня – урочистий та хвилюючий день у житті кожної людини. Це День знань, який завжди відрізняється яскравістю вражень і переживань, новими надіями і несподіваними зустрічами.

Новий 2017-2018 навчальний рік розпочинається урочистими заходами, на яких особлива увага приділяється, звичайно, першокласникам, тим хто вперше сідає за шкільну парту. Перший день перебування в школі для них – значна подія. Тому особливо цінно, щоб він запам’ятався дітям як важливий, хвилюючий, яскравий день.

Діти, які вперше переступають поріг школи, чекають зустрічі з першою вчителькою, бажають, щоб їх помітили та почули, хочуть бути активними учасниками свята. Необхідно так організувати роботу, щоб першокласники відчули свою значимість і те, що в школі на них чекає багато несподіваних відкриттів, захоплюючих зустрічей, цікавих вражень.

Останні роки для першого уроку обирають найбільш важливі теми в житті народу. Адже учень має знати сучасну історію, яка твориться на його очах, а також вивчати минуле. Лише знаючи цей матеріал, дитина стане в майбутньому повноправним членом суспільства і зможе впливати на творення майбутнього.

У житті кожного покоління і кожного народу є події, які назавжди лишаються в історії, впливають на свідомість людей, а також визначну роль відіграють у місці і ролі багатьох цивілізацій. Українці завжди славилися своїм прагненням свободи, стремлінням щасливо і безбідно жити. Через це навколо України проходило багато подій, які мали вплив не лише на українців.

Аналізуючи минуле і застосовуючи його у сучасності, можна відзначити, що перший урок в 2017-2018 навчальному році спрямований на виховання гуманістів і справжніх патріотів.

Найважливіша мета у виховному процесі полягає у вихованні всебічно розвиненої людини, як фізично, так і морально, з високим рівнем інтелекту та прагненням до пізнання нового.

ФоторепортажМи будуємо нову країну!

В листопаді цього року районний відділ юстиції оголосив конкурс дитячих робіт «Ми будуємо нову країну». В роботах – есе, малюнках, плакатах, віршах, рефератах учні мали б показати з точки зору правознавства, які проблеми стоять в нашій державі насамперед для їх вирішення, що заважає нашому суспільству увійти в цивілізовану європейську сім’ю. Приємним фактом можна відмітити участь учнів гуманітарно-філологічного напрямку: Петрик Олександри, Кривошей Даші -8-акл., Гвоздарьової Влади із 9-а класу, а також Сивак Каріни 8-г клас та Ільницька Катерина 10-б клас.

Роботи тільки подали, але ми сподіваємось на призові місця!

Вчитель історії та правознавства Сіз Олег ВікторовичКубок «Снайпера столиці» - в Оболонському районі!

18 листопада 2015 p. кращі учні-допризовники зібрались у спортивно-технічному центрі «Відродження» Товариства сприяння обороні України для проведення фінального, міського, етапу змагань. Команди десяти районів столиці представляли кращі учні – переможці районного етапу.

На першому, теоретичному етапі, всі учасники демонстрували свою обізнаність із теоретичних питань вогневої підготовки. На наступних етапах відбулись практичні випробування зі швидкісного спорядження магазинів автомату Калашникова навчальними набоями та швидкісного розбирання (збирання) автомата АКМ. Завершувались змагання практичною стрільбою з пневматичної зброї.

А вже 25 листопада у Національному музеї історії України у Другій Світовій Війні були нагороджені переможці і призери. За результатом всіх випробувань команда Оболонського району виборола 1 місце, випередивши навіть збірну команду Київського військового ліцею ім. Івана Богуна.

Особливо приємно, що серед членів команди є і наша учениця 10-Б класу Логінова Анастасія, яка увійшла до збірної, показавши найкращий результат у стрільбі з пневматичної зброї.Готував Анастасію вчитель предмету Захист Вітчизни Ніканоров Костянтин Михайлович.

Вітаємо вчителя та його ученицю!

ФоторепортажКозак-квест

Протягом жовтня - листопада 2015 p. Братство Козацького Бойового Звичаю «Спас» стало організатором навчально-патріотичного вишколу для школярів «Козак-Квест».

До команди нашої гімназії увійшли учні 8-10 класів – Назаренко Світлана, Запорожець Богдана, Дагаєва Маргарита, Осипова Олександра, Косий Ярослав, Циба Ярослав, Скібський Георгій, Буглак Олександр.

Під час вишколу команда пройшла важкі випробування – бій палицями, двобій із суперником, «стінка на стінку» та багато інших незвичних випробувань.

ФоторепортажПовертайся живим!

23 листопада 2015 p. гу 7-9 класів гімназії відбувся патріотичний захід «Повертайся живим». На заході були присутні:
- голова громадського об’єднання «Український легіон» полковник Стеценко С.О.;
- волонтер Вікторія Кононова (має державну нагороду «За мужність»)
- Розвідники батальйону «Айдар» Олег та Емілія

Для відважних гостей учні підготували музично-літературну композицію. Також вони розповіли бійцям про різні акції, заходи та ту допомогу, яку вони надавали бійцям армії протягом року.

Протягом жовтня та листопада учні готували поробки, писали листи подяки та підтримки. Також разом з батьками учні зібрали кошти та придбали комплекти термобілизни, теплі шкарпетки та інші необхідні речі бійцям з передової. Зустріч пройшла у теплій та доброзичливій атмосфері.

Повертайтесь живими! – головна настанова від всіх.

ФоторепортажВідвідини військового ліцей ім. Івана Богуна

19 листопада 2015 p. група наших дев’ятикласників відвідала військовий ліцей ім. Івана Богуна. Це був день відкритих дверей, приурочений річниці заснування закладу.

В музеї ліцею хлопці ознайомились із історією створення закладу, його легендарними вихованцями та побували в різних приміщеннях, де ліцеїсти гартуються і виховуються на мужніх і сильних чоловіків. Вразила хороша база із фізичного виховання, іноземної мови, математики, інформатики та військової підготовки. На завершеннябув концерт. Майже годину ми слухали чудові мелодії у виконанні ліцейного духового оркестру. Ось із таким феєричним настроєм ми повертались додому.Міська національно-патріотична туристсько-краєзнавча акція учнівської молоді м.Києва

13 жовтня 2015 р. в міському парку «Нивки» відбулась міська акція для школярів, присвячена Дню захисника Вітчизни.

В цій грі прийняли участь учні з усіх районів міста. Команданашої гімназії взяла участь у конкурсі з історії козацтва і зайняла третє місце в своїй категорії серед тридцяти команд.

Керівник гуртка краєзнавців історії Сіз О.В.

ФоторепортажУрок мужності з курсантами-військовими

12 жовтня 2015 p. до Дня захисника України та українського козацтва гімназію за запрошенням вчителя Захисту Вітчизни Ніканорова К.М. відвідали курсанти Військового інституту Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, які провели профорієнтаційну роботу з учнями старших класів що до найбільшої популяризації військових спеціальностей та необхідності у збільшенні якісних кадрів силових структур.

Учні із цікавістю слухали історії курсантів, чому вони вирішили отримати військову спеціальність. Але найбільш гімназистів вразили тендітні дівчата, які готові плече-о-пліч разом із хлопцями стати на захист нашої країни.

Саме до Дня захисника України Президент Петро Порошенко підписав указ про стратегію патріотичного виховання молоді.

"Стратегія національно-патріотичного виховання є дороговказом для всіх органів державної влади, інститутів громадянського суспільства. Громадянин-патріот держави має виховуватись на прикладах героїчної боротьби українського народу за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої держави", - наголосив глава держави.

ФоторепортажДень партизанської слави

22 вересня 2015 р. у гімназії пройшов "День партизанської слави" - класні години у 7-9 класах.

Мета цього заходу - познайомити учнів з особливостями партизанської боротьби на території України, дослідити вклад партизанських з’єднань у перемогу над нацизмом; виховувати патріотизм та повагу учнів до своїх родичів, що воювали проти ворога.

Форми роботи передбачали перегляд електронної презентації з елементами відео; відвідування шкільного музею; бесіда з учнями про родичів, що воювали у складі партизанських загонів; зачитування «Листів до дідуся», написаних учнями заздалегідь; бесіда про цінність миру в державі та на планеті в цілому (на прикладі операції АТО).

ФоторепортажПерший урок "Єдина країна - єдина нація"

Метою Першого уроку у новому 2015-2016 навчальному році є формування в учнів розуміння цілісності й соборності України, усвідомлення особистої відповідальності за долю держави, українського народу та процеси становлення України як єдиної нації.

При цьому важливо розуміти, що об’єднання різних етносів і регіонів України є визначальним для національного відродження, розбудови й удосконалення суверенної, правової держави і громадянського суспільства. Лише завдяки почуттям національної єдності, злагоди, миролюбності можна зміцнити Україну.

Класні керівники ретельно підготувались до спілкування з учнями на таку важливу тему та реалізували такі завдання:
ознайомлення учнів з основними історичними подіями становлення державності України;
виховання поваги до державних символів, шанобливого ставлення до традицій українців та представників інших національностей, які населяють країну;
сприяння усвідомленню школярами спільних цінностей української нації: державного суверенітету, незалежності, територіальної цілісності й демократичних засад державного устрою;
формування правової культури, правосвідомості учнів, їх поваги до Конституції України, Законів України, усвідомлення своїх прав, свобод та обов’язків;
формування готовності служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни;
виховання людяності, гідності, справедливості, толерантності, відповідальності – основних моральних цінностей, що визначають ставлення до людей і сприяють єдності країни, стабільності, миру і злагоді в Україні;

Учні ж, зі свого боку, проявили велику зацікавленість до запропонованої теми та показали себе патріотами України.

Фоторепортаж| Головна сторiнка: Адмiнiстрацiя| Педагогiчний колектив | Символи гімназії | Самоврядування |
| Мiжнародна дiяльнiсть | Співробітництво з ВНЗ | Нашi досягнення | Вчителям |
| Семінари, конференції, виступи | Для учнiв | Для батькiв | Вступ до гiмназiї | Позакласна та виховна робота |
| Патріотичне виховання | Психологічна та соціальна робота | Галерея | Учні про гімназію |
| Преса про нас | Відеоархів | Адреса гiмназiї | Мапа сайту|